Artykuły
Włóczki, nici – świat szydełkowania

Szydełkowanie to nie tylko realizowanie zamówień przez duże firmy dla konkretnej osoby, ale także hobby, które dzieli wspólnie spore grono pasjonatów. Nie jest jednak tak, że do szycia wystarczą jedynie chęci, podstawowe narzędzia i wiedza zaczerpnięta z magazynów czy poradników – potrzeba zdecydowanie więcej elementów pozwalających na sprawne produkowanie materiałów z włóczek. Co więcej, to właśnie włóczki tworzą podstawę finalnego produktu. Warto jest więc wybrać takie, które będą najbardziej odpowiednie. Obecnie we włóczki zaopatrzyć się można nie tylko w tradycyjnych pasmanteriach, ale i online – wystarczy zorientować się, w jakie włóczki sklep internetowy jest wyposażony.

Nieograniczone możliwości szydełkowania

Pasmanterie i sklepy internetowe charakteryzują się szerokim asortymentem dostępnym dla swoich klientów, wszystko po to, żeby jak najlepiej dopasować swoje artykuły dla wymagających użytkowników. Coraz częściej można się spotkać ze zjawiskiem, gdzie to sklepy internetowe posiadają znacznie większy wybór różnego rodzaju nici czy sznurków, które potrzebne są do wytworzenia konkretnych materiałów i produktów.Sznurek to jeden z najbardziej znanych elementów pomagających nie tylko w samym szyciu, ale także w czynnościach codziennych. Nie jest jednak tak, że każdy rodzaj owego sznurka można zawsze przeznaczyć do do tych samych czynności

Ręcznie robione ubranka i akcesoria dziecięce

Szydełkowanie to wbrew pozorom nie tylko wyrabianie produktów ozdobnych, do wnętrz pomieszczeń czy jako elementy dekoracyjne w postaci stojących figurek. Często osoby szydełkujące decydują się pójść o krok dalej i tworzą rzeczy, które można użytkować na co dzień, a więc elementy ubioru. Nie jest jednak tak, że każdy rodzaj odzieży produkowany jest przy pomocy tych samych włóczek, zwłaszcza, jeśli potencjalny użytkownik zmaga się z uczuleniem na konkretny gatunek materiału czy też nie toleruje jakiegoś rodzaju tworzywa. Najczęściej takie zjawisko występuje u najmłodszych użytkowników odzieży, a więc u dzieci.

Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Nieograniczone możliwości szydełkowania
Nieograniczone możliwości szydełkowania

Pasmanterie i sklepy internetowe charakteryzują się szerokim asortymentem dostępnym dla swoich klientów, wszystko po to, żeby jak najlepiej dopasować swoje artykuły dla wymagających użytkowników. Coraz częściej można się spotkać ze zjawiskiem, gdzie to sklepy internetowe posiadają znacznie większy wybór różnego rodzaju nici czy sznurków, które potrzebne są do wytworzenia konkretnych materiałów i produktów.

Podstawowy sznurek

Sznurek to jeden z najbardziej znanych elementów pomagających nie tylko w samym szyciu, ale także w czynnościach codziennych. Nie jest jednak tak, że każdy rodzaj owego sznurka można zawsze przeznaczyć do tych samych czynności, zarówno w życiu, jak i w hobby – musi być brany pod uwagę odpowiedni gatunek sznurka. I tak na przykład– sznurek bawełniany, który służy do wytwarzania m. in. prostych elementów (jak odzież wierzchnia czy szaliki), może być także wykorzystany do większych projektów – służy także do tworzenia wyrobów dziewiarskich jak pufy, dywaniki, a także do popularnych teraz osłonek na donice – zwłaszcza dla osób, które w swoich wnętrzach preferują dodatki w stylu boho. Sznurek bawełniany wymaga odpowiedniego narzędzia, zaleca się więc używania szydełka 10-12 mm. Jeden motek, w którym sprzedawany jest sznurek bawełniany, ma 100 metrów długości, co przekłada się na wykonywanie produktów o maksymalnych wymiarach 40x40cm. Sklepy często podają informację, aby z góry zaopatrzyć się w większą ilość motków, ponieważ mogą występować niezależne od nich różnice w kolorze danego sznurka – aby uniknąć więc niedopasowania kolorystycznego, warto zdecydować się na zakup większej ilości. Wtedy ewentualna nadwyżka może posłużyć do wykonania innych produktów.

Makramy – element wystroju wnętrza

Coraz częściej we wnętrzach domów i mieszkań stawia się na dodatki nawiązujące do motywów naturalnych – nie tylko poprzez zastosowanie odpowiedniej (jasnej) kolorystyki na ścianach pomieszczeń, ale także dzięki elementom wystroju. To przyczyniło się do rozpowszechnienia makram – ozdobnych, wyszywanych ręcznie elementów wystroju wnętrz. Do wytworzenia tego typu produktów potrzebny jest odpowiedni rodzaj włóczki, w tym przypadku jest to sznurek do makramy – przeznaczony do wyszywania tego typu ozdób. Charakteryzuje się on dużą trwałością, co przekłada się na wieloletnie użytkowanie go – składa się bowiem w 60% z bawełny i w 40% z poliestru. Sznurek do makramy występuje w wielu odcieniach, dlatego zainteresowani jego kupnem nie muszą ograniczać się do jednej barwy.

Ubranka dziecięce wyszywane ręcznie

Dbając o komfort każdego, kto decyduje się na użytkowanie wyrobów ręcznych, sklepy wychodzą naprzeciw, proponując również takie włóczki, które są odpowiednie dla najbardziej wymagających użytkowników. W takim przypadku w sklepie można zaopatrzyć się we włóczkę typu himayala everyday. To, co ją wyróżnia, to fakt, że himalaya everyday to włóczka bardzo delikatna, przeznaczona więc m. in. do produkcji ubranek dziecięcych i osób zw skórą wrażliwą. Himalaya everyday będzie więc idealna dla osób, które dbają o komfort podczas noszenia ręcznie robionej odzieży.

Jak widać, szeroki wybór włóczek i sznurków pozwala na wręcz nieograniczone możliwości tworzenia ręcznych wyrobów. Dzięki temu użytkownicy mogą swobodnie wybierać takie narzędzia, które najlepiej sprawdzą się w ich projektach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl